K čemu slouží odkazy?

Jestliže má někdo zamířit na určitou internetovou stránku, je nezbytně zapotřebí mu k ní ukázat pomyslnou cestu. Protože internet už je dnes natolik zaplněn vším možným, že kdyby se někdo z majitelů podobných stránek spoléhal jenom na to, že si k němu lidé najdou cestu sami, s největší pravděpodobností by splakal nad výdělkem. Protože ani ti, kdo by po obsahu dotyčné stránky vysloveně toužili, by neměli šanci ji najít, a zabloudili by někam jinam nebo by pátrání vzdali dříve, než by dosáhli tohoto cíle.

Jenže jak se ukazuje cesta? Jak jsou lidé přesvědčováni k tomu, aby zavítali zrovna tam, kde je to majiteli dotyčného výtvoru milé?

soukolí seo

K dosažení tohoto cíle vede nejednou jenom jediné řešení. A to vsazení na činnost nazývanou optimalizace pro internetové vyhledávače. Právě tou se totiž dosahuje vzestupu odkazu dotyčné stránky v seznamech toho, co naleznou hledající veřejnosti internetové vyhledávače, ony nástroje, bez nichž už dnes nikdo nedá ani ránu.

A co do této optimalizace všechno náleží? Kromě žádoucích či přímo nebytných úprav webu samotného, kromě propagace, copywritingu a ideální volby klíčových slov je to i linkbuilding. Tedy vytváření zpětných odkazů, jež na dotyčnou stránku přivedou návštěvníky z jiných webů a jež současně prokazují užitečnou službu i v tom, že jsou to právě ony, co významnou měrou ovlivňuje pomyslný pohled internetových vyhledávačů na konkrétní internetovou prezentaci.

seo obrázek

Pokud je takový zpětný odkaz umístěn na správně zvolené místo, je k nezaplacení. Pokud je umístěn na více než dostatečně navštěvovaném webu, dává nemalou naději, že odsud přivede přinejmenším část návštěvníků i na web, na který směřuje, a jde-li o umístění na webu obsahově podobném, lze navíc věřit v to, že taková návštěva nezůstane bez odezvy, že se tu takový návštěvník uchytí, bude se sem vracet a třeba s sebou přivede i další. Což znamená dosažení vytouženého cíle, tedy vyšší návštěvnosti.

A když takový odkaz navíc ještě vylepší pozici dotyčného výtvoru v internetových vyhledávačích, lze mluvit o dosažení vysněného úspěchu.