Kokosový olej – ideální výživa pro pokožku a dásně

Hydratace a výživa

Pravidelné denní sprchování je dnes naprosto přirozenou součástí hygienických návyků, ale mnozí odborníci z oboru medicíny vám potvrdí, že ze zdravotního hlediska to není příliš ideální. Jde totiž o to, že se na pokožce tvoří přirozená obranná tuková vrstva, která udržuje její vyvážené pH, a obsahuje hlavně důležité minerály. Koupáním a sprchováním se pokožka této vrstvy zbavuje, je vysušená a po opuštění vany či sprchového koutu je paradoxně dehydrovaná.

kokosový ořech

Přirozenou hydrataci po koupeli lze napravit velmi rychle vhodnými krémy, ale řada kosmetických přípravků obsahuje nežádoucí chemické příměsi, a tím se dostáváme do bludného kruhu přetěžování jater a lymfatického systému těmito toxiny. Zkuste nahradit běžné krémy docela „obyčejným“, za studena lisovaným BIO panenským kokosovým olejem. Obsahuje velmi cenné výživové prvky ve vysoké koncentraci. Všechny ořechy a olejnatá semena jsou považovány za superpotravinu vzhledem ke zvýšenému obsahu minerálů, vitamínů skupiny B, vitamínu E a dalších antioxidantů.

Podobné účinky jako olej lisovaný z kokosové dužiny, má i panenský mandlový olej, případně olej z vlašských ořechů. S těmito poznatky už dnes operují i některé kosmetické firmy a salony, využívají přirozenou přírodní sílu zdravých potravin a snaží se je klientům nabídnout bez zbytečných aditiv.

přípravky z kokosu

Péče o chrup a dásně

Některé léčebné prostředky současné medicíny využívané pro ústní dutinu jsou příliš agresivní. Vyhubí sice bakterie, které vytváří nežádoucí plak, ale zároveň oslabí imunitní systém a povrchovou sliznici, což není přirozený proces. Na trhu existuje již řada šetrnějších zubních past, které obsahují výtažky z bylin, ale velmi účinný je v tomto směru i kokosový olej. Může se využít pro vyživení a zpevnění dásní, jako prevence před paradentózou, zároveň omezuje výskyt bakterií, kterým se daří v příliš kyselém prostředí. Kokosový olej působí naopak zásadotvorně, podobně jako např. mořská řasa Kombu (Kelp).