Tester bazénové vody vás může zachránit před katastrofou

Víte, proč jsou důležité testery bazénové vody? S jejich pomocí můžete pravidelně sledovat hlavní ukazatele jakosti vody, kterou máte napuštěnou v nádrži. A jakmile zjistíte, že něco „nehraje“, tak je nezbytné tento stav co nejrychleji napravit. V opačném případě se vám může snadno stát, že dojde k prudkému zhoršení kvality bazénové vody. A o to žádný majitel bazénu nestojí, neboť to znamená nejen spoustu práce a času s její nápravou, ale také mnoho peněz, které je potřeba investovat do chemických přípravků či dokonce do vypuštění a nového napuštění nádrže.

venkovní bazén

Při péči o bazénovou vodu máte na výběr z celé řady přípravků bazénové chemie, ať už jde o přípravky sypké, kapalné anebo v podobě praktických tablet. Liší se nejen svým použitím, ale především na základě účinné aktivní látky, která je v nich obsažena. Nicméně platí, že ani ten nejlepší přípravek bazénové chemie nebude dobře fungovat, pokud nebudete mít optimální pH bazénové vody.

Optimální hodnoty pH vody se nacházejí mezi hodnotami 6,8 až 7,5. V případě odchylek od těchto hodnot, ať už jakýmkoli směrem, je nezbytné pH upravit s pomocí přípravků pH plus či pH mínus. Nicméně k tomu, abyste zjistili, jak konkrétně si stojí koncentrace vodíkových iontů ve vaší nádrži, je nezbytné, abyste použili tester pH.

testování

Ovšem ani optimální pH vody v nádrži nezaručí čistotu vody v případě, že koncentrace aktivní látky v nádrži bude nedostatečná, jak je tedy vidět, nezbytné je pravidelně sledovat také koncentraci aktivního činidla v nádrži. K tomu slouží speciální testery chlóru, brómu či aktivního kyslíku.
Testery bazénové vody https://eshop.techneco.eu/Testery byste měli využívat pravidelně, zhruba v rozmezí sedmi až čtrnácti dnů. Pakliže máte podezření na zhoršení kvality vody, tak neváhejte a použijte je okamžitě, jak jen to bude možné. Můžete tak předejít řadě nepříjemných následků s tím spojených.