Letíme do Maroka

Každoročně se rozhodujeme, kam jet. Někdy se nám chce zůstat v České republice a cestovat po památkách. Někdy naopak toužíme po slunné pláži a moři. A kam jet za sluníčkem k moři? Třeba do Maroka. Maroko se nachází v severní Africe naproti Španělské části. V Maroku se nenachází pouze pláže a moře. Ale je tu i několik zajímavých turistických atrakcí a památek.
pouštní osada v Maroku

Co nezapomenout navštívit

Asi každý by chtěl alespoň chvíli zakusit kouzlo pouště. A zde se nachází věhlasná Sahara. Nejlépe je navštívit osadu Merzouga, která se nachází na okraji Sahary.
Každý, kdo jede do Maroka, měl by navštívit Marrakech. Zde si určitě prohlédněte zahrady Menara. Určitě nezapomeňte na Medinu, což je část tohoto města. Je zde k vidění ruční výroba. Město ožívá hlavně na večer. Můžete tu vidět spousty hudebníků. Uvidíte tu dokonce i vystoupení s kobrou. Můžete zde také ochutnat různé marocké speciality.
Neméně zajímavým historickým městem je Casablanca. Je tu mešita, která je na 3. místě ve velikosti na světě. Dále je tu také velmi slavná věž Hassan Tower. Pokud památek ještě nemáte dost, navštivte mauzoleum Mohammeda V. Není špatné ani navštívit město Fes. Zde se vyrábí koberce, kožené výrobky a slavná fesská keramika.
Pokud jste sportovně založení a máte rádi hory, tak nezapomeňte také navštívit zdejší nejvyšší horu Tupkal. Cesta není nijak náročná a zvládne ji i začátečník.
tržiště v Maroku

Pohoda na pláži

Jsou i tací, co si chtějí odpočinout na pláži a netrmácet po památkách. Hotely ve většině případů mají přímo svou ohraničenou pláž. Nemusíte se bát, hotel i pláž hlídají ozbrojení policisté a bez náramku do hotelu nikoho nepustí. Nezapomeňte, že jsou zde určitě společenské zásady. Není slušné chodit po hotelu pouze v plavkách.
Z jídel je na hotelu, jak marocké jídlo, tak i evropské jídlo. Domluvíte se zde hlavně anglicky. Obsluha je z větší části ze Španělska. Hotely jsou většinou vybaveny klimatizací, takže zde nehrozí přehřátí. Léto tu bývá velmi horké. I zde však hrozí tzv. faraonova pomsta, ale ne v takové formě, jako v Egyptě. Důležité je dodržování hygienických zásad. Hlavně pít pouze balenou vodu.
Pokud chcete k moři, tak Maroko je skvělé místo k pobytu.