Které pláže v létě vynechat a na které se určitě vypravit?

Jistě, některé Africké pláže jsou studené, moře téměř ledové, nedá se na nich koupat a někde jsou dokonce monzuny. Těmto oblastem se jistě vyhněte. Ale také jsou oblasti, kde si užijete nádherné léto a nemusíte se přitom mačkat v přeplněných rezortech u středozemního moře. Které destinace to jsou? Povíme vám v tomto článku.

Vydejte se na dovolenou na ty nejkrásnější africké pláže!

1. Zanzibar
Perla Afriky, tak se této zemi říká mezi cestovateli. Tento ostrov je momentálně velice zaneprázdněný. Mnoho investorů se zde podílí na několika projektech, na kterých vyrostou vily, vilky a bungalovy, které budou jako stvořené pro dovolenou. Momentálně se nachází na Zanzibaru jenom několik vilek k pronájmu na omezenou dobu. Pokud tedy toužíte po soukromých vilkách, po plážích, na kterých mnohdy není ani noha, a po tolika odstínech modré, až se vám z toho zatočí hlava, vydejte se právě na Zanzibar. Zdejší pláže jsou čisté, zcela autentické a naprosto dechberoucí.
Jediná nevýhoda tohoto místa je, že neexistuje žádné ideální spojení. Musíte přestupovat a čekat. I tak se ale výlet do této země více než jenom vyplatí.

2. Seychelly
Letní měsíce jsou na těchto proslavených ostrovech jako skutečný ráj na zemi. Čeká vás tady neuvěřitelná pohoda, možnost projít se do vnitrozemí a prozkoumat ostrov skrz na skrz. Bohužel je tu v této době v plném proudu sezona, většinou zde bývá plno, jelikož tady také moc hotelů nestojí. V naprosté většině případů jsou hotely velice drahé.
Ovšem dovolená v létě zde stojí za to. Prozkoumejte více ostrovů než jenom ten, na kterém budete ubytovaní.

Vyhněte se Mauritiu!

V období letních měsíců, tedy od června do srpna, zde většinou panuje období dešťů, doprovázené monzuny! Některé cestovní kanceláře vám budou nabízet výhodné zájezdy, ale nedbejte na cenu a raději se Mauritiu v této roční době vyhněte.