Zboží z USA

Díky tomu, že dolar začíná pomalu, ale jistě klesat je lidem jasné, že produkty v USA budou ještě levnější, než jsou právě teď. Proto také není divu, že lidé raději nakupují zboží v zahraničí než u nás. U nás je navíc všechno zbytečně drahé a mnohdy tady neseženete ani to, co potřebujete nebo chcete.
chicago usa.jpg
Každý, kdo pravidelně nakupuje na internetu, moc dobře ví, že než nějaké to zboží objedná, měl by si prověřit daného prodejce, aby náhodou nešlápl vedle. Určitě není příjemné, pokud dané zboží zaplatíte předem a ono vám na konec stejně nepřijde. Věřte tomu nebo ne, ale rozhodně se vyplatí číst si komentáře zákazníků. Můžete se poté vyvarovat velkých problémů.
Je důležité, abyste si vždy před samotnou objednávkou zjistili, zda obchod vůbec zasílá do České republiky. Některé obchody je totiž k nám nezasílají. Co se týká té platby, je možné platit jak pay-palem tak pay-money nebo platební kartou.
taxi v NY.jpg
Pokud zjistíte, že daný obchod do České republiky nezasílá, nebuďte z toho hned smutní. Vždycky jsou tu nějaké možnosti. Například můžete využít služeb zprostředkovatelů nákupů. Funguje to jednoduše. Vyberte si zboží, které byste rádi zakoupili, a zprostředkovatel vám sdělí cenu, která bude zahrnovat i náklady na zaslání do Česka. Po zaplacení vám už bude zbývat jen jediné. Vyčkat, až zboží dorazí. Jedinou nevýhodou je vyšší cena.
Určitě je jednou z možností také pokud máte v USA kamaráda, který zboží zakoupí a pošle vám domů.
Mezi nejoblíbenější e-shopy bychom mohli zařadit amazon.cz, macys.com nebo například zappos.com. Těch e-shopu existuje opravdu hromada. Záleží jen na vás, který si zvolíte právě vy.
bruneta s taškami.jpg
Co se týká proclení, pak by hodnota zboží měla být uvedena na balíku. Pokud se vejdete do celního limitu, balík se dostane až na pražskou poštu, kde bude čekat na celní prohlídku. Jestliže budete mít štěstí a váš balík projde bez povšimnutí, můžete mít do pár dní váš balík doma.
Jestliže si ale objednáte dražší zboží, celníci vám připočítají ještě clo a DPH a zboží vám pošlou na dobírku.
A co vy? Máte zkušenosti se zbožím z USA?