Umělá inteligence

·        Dokážeme si vůbec představit co umělá inteligence dokáže ??
Normální člověk by si řekl “sakra, jak to že ten robot rozumí lidské řeči, jak to,  že ty informace, které přijme v hlasové podobě dokáže zpracovat”. Je to jednoduché, avšak stále těžko pochopitelné, robot s umělou inteligencí totiž zaznamenává pouze zjednodušené body z dané věty.
malá žárovka
·         Když budete hodní na mě, budu já hodná na vás
Tuhle větu prohlásil robot jménem Sofia, který jako první android na světě získal státní občanství, na investorské konferenci v Rijádu. Zní to docela férově, ale nikdo neví, zda se tomu dá věřit. Sofia totiž už několikrát prohlásila, že chce zničit lidstvo.
·        Kreativita a chytrost
To že jsou androidi chytří asi ví každý, ale to že by nějaký robot dokázal porazit nejlepšího hráče pokeru na světě asi nikdo nečekal. Na kreativitě vývojáři také nešetřili, za chvíli už nebude potřeba písničkářů a zpěváků, skládání písniček jim  totiž nedělá žádný problém.
·        Využití v lékařství
Občas je i pro velmi zkušené doktory těžké diagnostikovat nemoc se kterou za ním pacient přijde, a právě s tímto by umělá inteligence měla pomoc. Třeba o takové získání lékařské licence už se pokusil čínský robot Xiaoyi který testem  prošel. Kdoví, třeba už za pár let bude mít každý na blízku podobný stroj a nebudeme muset shánět specializované doktory a kliniky.
umělá inteligence
·        A na závěr asi to nejzajímavější
Vědci z Washingtonuvytvořili algoritmus, který dokáže do videa vložit jiná slova bez toho, aniž bychom něco poznali, a to hlavně díky tomu, že boti dokáží slova vložit tak, že přesně sedí na pohyb úst z originálního videa. Nejznámější je asi video, kde je vidět, jak prezident Obama říká ten samý text, který říkal v projevu v  90. Letech jako v projevu za jeho funkce (i když mezi těmito projevy je rozdíl asi 10 let).