Skákání pro radost i pro zdraví

Nechcete-li mít kondičku jako lidé, kteří se celé dny prakticky nehýbou, měli byste si pořídit alespoň malou trampolínu a v pravidelných intervalech skákat.

Skákání pro radost i pro zdraví

I přesto, že naši sportovní reprezentanti slaví jeden úspěch za druhým, většina Čechů příliš moc nesportuje. Je to samozřejmě škoda, jelikož to má docela nepříjemné následky. V kombinaci se špatným stravováním totiž nedostatek vhodného pohybu vede k tloustnutí a vyššímu výskytu obezity v populaci. To samozřejmě není nic pěkného, jelikož obezita je velice nepříjemná hlavně z toho důvodu, že se k ní vážou různé civilizační choroby jak fyzického, tak i duševního typu. Pokud nechcete být obézní, rozhodně se lépe stravujte, a hlavně se hýbejte!

Trampolína na zahradě

Do svého jídelníčku byste měli zařadit mnohem více zeleniny než doposud a vynechat naopak různá tučná masa a sladké. Co se pohybu týče, tam si můžete vybírat. I když vás nebaví jezdění na kole nebo kolečkových bruslích či běhání, pořád máte spoustu jiných možností. jednou z nich je třeba i možnost využívat trampolínu 305 cm.

Jedná se o nástroj, se kterým si můžete užít nepřeberné množství zábavy. Ovšem nejde jen o ni. Skákání je samo sebou docela sranda, ale zároveň se jedná i o cvičení, takže během něj se i docela zapotíte. To je dobře, protože to znamená, že odbouráváte tukové zásoby, a o to během hubnutí jde především. Jakmile si na trampolínu trochu zvyknete, začnete zařazovat do svého repertoáru i složitější cviky, a nakonec i sestavy. Ze začátku se o to ale raději nepokoušejte, zvláště, pokud jste měli ještě donedávna kondici na štíru a svaly na nohách byly vše, jen ne pevné.

Zanedbaná trampolína

Aby vás skákání nejen bavilo, ale zároveň jste se během něj cítili bezpečně, je vhodné si vybrat model trampolíny, který bude mít všechny možné ochranné prvky. Bez nich není dobré začít skákat. Stačí chvilka nepozornosti a je tu problém. Mezi dva základní bezpečnostní prvky patří jednak ochranná obvodová síť, jednak kryt na pružiny. Existují modely, na které se dají tyto prvky doobjednat, ale moc na to nespoléhejte. Je lepší si objednat hned vše najednou. Tak budete mít jistotu.