Sen o vlastním bydlení pomůže splnit hypotéka

Láká vás vlastní bydlení, které byste si mohli přetvořit k obrazu svému? Tak jistě víte, že bez hypotéky to s největší pravděpodobností asi nepůjde. Ceny nemovitostí rostou každým rokem závratnou rychlostí a řada nemovitostí kvůli vysoké prodejní ceně je pro střední třídu nereálná. Podmínky pro získání hypoték se každým rokem zpřísňují a rozhodně už není pravidlem, že hypotéku získá každý, kdo si o ní zažádá. Vše ještě ztížily nové podmínky v čele s pomyslnou hranicí 70%. Ta říká, že hypotéku může dlužník čerpat jen v hodnotě 70% ceny nemovitosti a zbylých 30% musí mít našetřeno z vlastních úspor. Mnoho lid však najednou tak velkou hotovost nedokáže našetřit a proto zmíněných 30% řeší v podobě dalšího spotřebitelského úvěru.

nový domov

Na cestě za vysněným bydlením však budete muset překonat řadu překážek. Je zapotřebí zastavit bance jinou nemovitost, která bude mít na dané nemovitosti věcné břemeno. V případě, že nedostojíte svým závazkům k bance, může kdykoliv přistoupit k jejímu prodeji za zlomek odhadní ceny. Pokud nemáte k zastavení jinou nemovitost, ještě to neznamená, že nemůžete o hypotéku žádat. Například pokud stavíte rodinný dům, bude zástavní právo právě na něj a banka bude peníz z úvěru uvolňovat postupně dle fáze výstavby. I díky zástavě nemovitosti hypoteční úvěry na bydlení zpravidla disponují velmi nízkou úrokovou sazbou, která se aktuálně pohybuje kolem 1,5%. Hypoteční věr je také možné si pojistit proti úpadku, neschopnosti splácet nebo úmrtí.

předání klíčů

Hypoteční úvěr má však velmi náročně nastavené podmínky a proto je zde také největší úmrtnost žádostí. Snadno se tak může stát, že vám banka úvěr zamítne bez udání důvodu. Jak v takovém případě postupovat? Věděli jste například, že hypotéku si můžete sjednati u nebankovních společností, které jsou v tomto ohledu přeci jenom benevolentnější. Nebankovní hypotéka bez registru je tím pravým ořechovým.