Rychlé a přesto krásné dekorace

K výrobě drobných jarních dekorací do bytu nepotřebujete dlouhé hodiny ani žádné složité postupy. S dobrými nápady si vyzdobíte interiér svého bytu doslova během chvilky. Zapojte klidně i děti a společně si zkuste udělat pár hezkých věcí, které vám domů jaro přinesou během pár minut. Jarní tvoření vás správně naladí na příchod Velikonočních svátků a alespoň budete mít jeden bod chystání na svátky jara splněný. I když některé z těchto nápadů, byste stihli zrealizovat i pár minut před příchodem prvního koledníka.
dekorace ze skořápek

Kolíčky na prádlo jako originální rychlá výzdoba

Z obyčejných klasických dřevěných kolíčků na prádlo během pár minut vyrobíte moc hezké a zajímavé dekorativní předměty. Dřevěné kolíčky nabarvěte a po zaschnutí barvy na konec kolíčku přilepte z barevného tvrdého papíru vystřižené nejrůznější motivy, podle sebe a svého vkusu. Může to být kytička, sluníčko, kuřátko, zajíček, velikonoční vajíčko nebo klidně i srdíčko. Zkrátka cokoliv vás napadne. S barevně nabarvených dřevěných kolíčků vytvoříte také skvělý jarní květináč. Stačí, když kolem dokola plastového kelímku nebo květináče nalepíte tavící pistolí těsně vedle sebe barevné kolíčky. Do něj pak postavíte oblíbenou květinu.
dřevěné kolíčky

Netradiční malé květináčky

K jaru neodmyslitelně patří především Velikonoce a k těm zase vajíčka. Využijte skořápku od vajíček jako originální malý květináček na bylinky. Je to úplně jednoduché. Budete potřebovat umyté skořápky od vajíček, skořápky rozbíjejte opatrně, protože minimálně polovinu budete potřebovat. Dovnitř dobře omyté skořápky dejte vatu a na ni nasypejte několik semínek řeřichy, pažitky nebo petržele. Vatu udržujte pořád vlhkou, během tří až čtyř dnů ze semínek vyroste rostlinka. Skořápku vajíčka pak postavte do držáku na vařená vejce. Krásná jarní dekorace je na světě. Moc hezky bude skořápka vypadat třeba v držáku ve tvaru slepičky.