Pouliční osvětlení navodí pocit bezpečí

Dnešní doba je poměrně hektická a často nepříliš bezpečná. O to více, jedná-li se o rušná města s množstvím neznámých tváří a spletitých ulic. Právě ty nejčastěji v nočních hodinách navozují v člověku nepříjemný pocit a nutnost obezřetnosti. Není snad ani zapotřebí zmiňovat, že ženy jsou v relativním ohrožení v určitých případech i za bílého dne. Jak tedy zůstat v bezpečí a mít jistotu, že se vám nic nestane?
pouliční osvětlení

Toužíte-li se cítit více komfortně a jistě, lze doporučit následující tipy. Dozajista je účinným řešením doprovod další osoby. Víte-li, že se budete například později vracet z podniku, domluvte se a nevracejte se sami. Rovněž se vyhýbejte místům, o nichž víte, že jsou nebezpečná. Většinou jde o málo přehledná místa, často skrytá pohledu druhých.

Také můžete zauvažovat o možnosti nácviku sebeobrany, který představuje poměrně hojně vyučovaný kurz. Základní chvaty či pokyny, co dělat, se vám jistě budou hodit a v budoucnu je dost možná oceníte. Stejně tak je možností zakoupit si přímý nástroj obrany, nejčastěji se jedná opepřový sprej. Ten se vyznačuje snadným použitím a především účinností.
bezpečnostní kamera

Budiž světlo

Na zvýšení bezpečnosti a komfortu obyvatel by se přitom měla podílet i sama města. V případě zájmu se tak můžete zkusit obrátit na jejich vedení. Účinným opatřením je především kvalitní pouliční osvětlení, které člověku dodává pocit bezpečí, jelikož případný násilník je vystaven přímému světlu a může riskovat rozpoznání. Dostatečné světlo zajistí přitom i klasické sodíkové výbojky . Zapotřebí je však lampy pouličního osvětlení efektivně a účelně rozmístit a vyvarovat se vzniku temných zákoutí.

Dalším důležitým bodem je i instalace bezpečnostních kamer. Právě jejich přítomnost může být dostatečnou hrozbou a odrazením. Vhodné umístění je především na méně frekventovaných místech, případně lokací, jakými jsou podchody a vlaková nádraží.