Nosič kol na tažné zařízení je prozatím nejlepší řešení, jak kola bezpečně převážet

Koncem dubna a v souvislosti s velikonočními svátky začíná cyklistická sezona. Probouzí se nejen příroda ze zimního spánku, ale pomyslně i lidé se více ohlíží kolem sebe a plánují výlety a pobyt někde mimo civilizaci, na poklidném místě. Zajistit víkendovou akci s ubytováním v některém z penzionů v turisticky atraktivních oblastech není nic obtížného a složité to není ani tehdy, máte-li v plánu vzít s sebou na výlet bicykly.
Česká republika je vyhlášenou cyklistickou lokalitou, protkanou velmi hustou sítí cyklostezek. Budování cyklotras se věnují nadšenci tohoto sportu již desítky let a naše země je v tomto směru jednou z nejzajímavějších v celé Evropě. A právě na jaře jsou přírodní památky a scenérie nejkrásnější.
žena s kolem u mořského pobřeží

Jak snadno a bezpečně převážet kola

Někteří z vás si možná vybaví dobu za socialismu, kdy se kola převážela výhradně na střeše, nebo uvnitř auta, a to mnohdy velmi složitě. Občas se také stávalo, že se kola za jízdy uvolnila, a ke karambolu nebylo daleko. Na střeše navíc na bicykl není vidět, mění se jízdní vlastnosti, především aerodynamika, a také významně roste spotřeba paliva.
Teprve s vývojem nosič kol na tažné zařízení http://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol se začaly měnit podmínky výrazně ve prospěch jízdního komfortu i jednoduché montáže a dnes je tento způsob nejen nejvýhodnější, ale také doporučovaný odborníky a členy mnoha evropských autoklubů. Proč zvolit právě nosič na „kouli“?
řídítka horského kola nad Insbruckem
Namontovat nosič a nasadit na něj i čtyři kola zvládne i žena – křehké, něžné bytosti nemají tělesnou schránku stavěnou na zvedání těžkých břemen a dávat kola na střechu je někdy „oříšek“ i pro fyzicky zdatné muže. Do nosníků za „kouli“ kolo uchytíte bez námahy, a mnohem rychleji.
Za jízdy na kolo uvidíte – máte dokonalý přehled, co se s nákladem za jízdy děje, a navíc se výhled za auto příliš neomezí. Zpětná zrcátka zůstávají odkrytá a pouze se nepatrně sníží průzor skrze zadní okno.
Jízdní vlastnosti vozu se nemění – nezmění se ani spotřeba paliva, ani aerodynamické vlastnosti, je to jako kdybyste naložili do kufru jeden pytel cementu. Vůz pouze zaznamená hmotnost zavazadel a v případě dvou bicyklů je to necelých 50 kg. I se čtyřmi koly to neznamená, že by se výrazně změnily jízdní vlastnosti.