Nesviťte svíčkami, pořiďte si lustr.

Stěhovali jste se někdy do nového bytu? Ať už do svého prvního bydlení v rámci osamostatnění se od rodičů, nebo jste si pořídili první společné bydlení po svatbě, případně i nové bydlení po rozvodu, vždy je stěhování spojeno s emocemi ve znamení očekávání něčeho nového, staré necháváme za sebou, vždy doufáme, že to nové bude lepší a vydrží nám hodně, hodně dlouho. Stěhování bereme jako výzvu a vyhlídku na nové dobrodružství života.

lustr

Prohlídli jsme si nový prázdný byt a většinou začínáme výmalbou stěn. Máte všichni před očima ten prázdný pokoj, ze stropu visí jen dráty, na podlaze kyblíky s barvou? Ano, známe to všichni. A v tenhle moment přijdeme na to, že potřebujeme lustr, protože malovat při svíčkách může být romantické, ale ráno se budeme divit, jak šmouhovatě jsme vymalovali.

Lustr jako hlavní zdroj světla na stropě je většinou v centru pokoje. V momentě, kdy kupujeme lustr bychom už měli vědět, v jakém stylu budeme budovat celý byt. A hlavně musíme mít jasno, jakou funkci lustr bude mít. Chceme jedno hlavní světlo? Nebo víceramenný lustr a chceme pevnou konstrukci nebo budeme využívat bodové světlo do různých směrů a potřebujeme tedy ohýbací ramena? Těžký výběr zvlášť když obchody nabízejí širokou nabídku, ale i když mnohdy vyměníme nábytek, lustr většinou zůstává dlouho na svém místě, proto bychom výběr neměli podceňovat.

lustr

Chceme mít moderně zařízený byt, nebo to bude ve vesnickém stylu a chceme lustr proutěný. Také rozměr pokoje ovlivňuje výběr lustru. Při výběru lustru bychom měli vzít v úvahu taky otázky úklidu a údržby. I na lustr se bude prášit a leštit křišťálový lustr nebude žádná hračka. Ať si koupíte jakýkoliv lustr do obýváku https://light4home.cz/index.php?route=product/category&path=13_27, nechejte si vždy lustr připojit síti odborníkem. Zvlášť ve starších bytech nikdy nevíte, jaký může nastat problém.