Jak zabavit malé děti v autě

Při cestování je důležité věnovat čas přípravě, malé děti se jistě těší na cíl cesty, ale během přesunu se mohou často nudit a tím rozptylovat řidiče, který se musí plně věnovat řízení. Proto je vhodné dětem vymyslet takovou zábavu, aby byly plně zaměstnané a cesta tak byla maximálně klidná.
Při cestování budete mít pravděpodobně mnohem více zavazadel, než jste zvyklí a balení vám zabere více času. Zapojte děti, pokud jsou již větší, do tohoto procesu, nadchnete je a ony vám rády pomohou při balení a přípravami na cestu. Děti si rády připadají jako dospělí a mají tím pocit důležitosti. Dáte jim tak i smysl cesty a cíl, na který se mohou těšit. Zbývá jen vymyslet, jak je zabavit v autě. Na každé dítě funguje něco jiného, každý své dítě zná a ví, co na něj platí.
kluk u střešního okýnka
Moderní technologie
Pomohou při řízení zabavit dítě nejvíce, takže pokud nejste vyloženě proti tomu, aby si vaše dítě hrálo s notebookem či tabletem, nezapomeňte je pořádně nabit a připravte jim i sluchátka. Budete tím mít v kabině vozu naprosté ticho a můžete se soustředit na jízdu. Navíc u pohádek nebo filmů děti lépe usínají, takže mohou značnou část cesty prospat. Také audioknihy jsou skvělý vynález a na cestu vhodná věc. Pokud zvolíte dětské pohádky, vyprávění formou mluveného slova nebo oblíbené písničky, tak vaše děti budou určitě nadšeně poslouchat. Sáhnout můžete i po vzdělávacích aplikacích a hrách, které mohou dítěti zlepšit třeba slovní zásobu.
čtení s batoletem
Jistě sebou také budete brát nějaké hračky, bohužel ty dítě na moc dlouho zpravidla nezabaví. Zbývá tedy vymyslet třeba slovní hry, na internetu je spousta nápadů, výběr je ovlivněn věkem dítěte. A zajisté také máte s vaší ratolestí oblíbené hry, třeba obrázkové hádanky, hry na papíru atd.
věž z kostek
Zdlouhavé a vleklé cesty je proto nejlepší absolvovat se spícími dětmi, jak je známo, když dítě spí, nezlobí. Proto, pokud je to jen trochu možné, naplánujte cestu tak, aby většinu cesty prospaly.
Základ je, aby vás cestování činilo šťastnými a začátek dovolené proběhl v klidu a pohodě.