Co vaše tělo potřebuje

Kolagen. Ten snad v dnešní době řeší každý paty člověk. Na trhu se s nimi roztrhnul pytel a vy díky tomu nevíte, který si máte vybrat pro svoji potřebu. Rozhodně se mějte na pozoru tak jako s každými doplňky, zda se opravdu jedná o ten správný kolagen, který si chcete koupit. Přitom pro naše tělo je nepostradatelný.

vlasy

Přírodní kolagen na klouby má vliv na naše tělo, ale i důležitý vliv na naše vlasy, nehty a elastiku kůže. Kolagen taky má vliv na celulitidu a strie. Dále chrání, šlachy, cévy. Také zmírňuje bolest kloubů, kterou nemusíme pociťovat pouze ve stáří, ale i v mladistvém věku. Kolagen taky urychluje metabolismus podle lékařských studií. Takže vám může pomoci i při redukci váhy a nebo nabírání svalové hmoty.

Věděli jste že velký příjem sacharidů a rafinovaných cukrů je první faktor, který nám ničí kolagen v těle? Nemějte obavy, stačí když do svého jídelníčku zařadíte především kvalitní bílkoviny a zdravé tuky. Taky je dobré popřemýšlet nad potraviny, které kupujeme. Například hotové polotovary, různé ochucená nápoje a další. To vše nám může s kolagenem v těle zatočit. Taky velký vliv na kolagen má i kouření. A teď hlavně pro dámy, opalování bez ochrany kolagen taky s těla mizí, tak že je dobré použít ochranu ve formě opalovacího krému a nebo spreje.

bolest kloubu2

Kolagen si můžete zakoupit buď v malých pytlýčkoch ve formě prášku, taky se sním můžete setkat ve formě tabletky, gelů, ale i koktejlů. A o co se vlastně jedná? Jde o ve vodě rozpustnou bílkovinu, která zejména tvoří spojivost tkáně v celém našem těle. Většina lidí má kolagen spojený pouze s klouby, protože tohle spojení vidí nejvíce v televizních reklamách a na různých prodejných letáčků. Dále si kolagen můžeme spojit se zuby, patří zde i šlachy, kosti a cévy. Není podmínkou získávat do těla kolagen pouze s doplňky stravy. Základem je taky strava, která je zdravá a hlavně vyvážená.