Začátky s tetováním

Ať už jste se rozhodli si vytvořit velký rukáv, nebo jen malé znaky na ruku, musíte se o tetování starat, obzvlášť v prvních dnech, kdy je rána nejcitlivější. Musíte brát toto tetování jako ránu, a tak se o ni i starat. Pokud je nebudete dodržovat, vaše tetování může skončit s infikované, rozmazané a nevzhledné.
potetovaná dívka
Slunce
Světlo je nepřítelem tetování první měsíc. Neměli byste jej vystavovat alespoň 4 týdny, nejlépe jej noste pod šátkem, nebo pod dlouhým oblečením. Některé oblasti je naprosto nevhodné tetovat v létě.

Bazény
Už jen kvůli infekci by každého pravděpodobně napadlo, že není dobré chodit do vody. První dny je to samozřejmě nejnebezpečnější, nejlépe byste měli dodržet měsíc bez bazénů, řek a přírodních koupališť. Proto si zvolte raději objednání na tetování v zimních dnech.

Pot
Stejně tak se minimálně první týden příliš nenamáhejte. Pot by vám mohl barvu rozpustit, rána se bude hojit déle. Proto si svou permici do posilovny uschovejte a užívejte si pár dní odpočinku. Pokud už budete zpocení, nedrhněte si tetování, abyste si nestrhli stupy. Spíše jemně osušte a spíše si někam běžte sednout.

Alkohol
Pokud nechcete, aby se z vašeho tetování stal jeden velký černý či barevný flek, vyvarujte se první týden alkoholu. Obzvlášť u velkých tetování jde opravdu rychle vidět změna po požití alkoholu. Přestože pivo v létě jistě osvěží, nestojí to za to, abyste celý život chodili se zničeným tetováním.
tetování paže
A rozhodně si do rány nesahejte, nestrhávejte si strupy a jen si ji mažte krémem. Ale to naopak provádějte dostatečně často, v létě klidně několikrát denně, protože je třeba tetování hydratovat, nevysušovat a co nejrychleji vyléčit. Pokud se vám podaří všechny body splnit, můžete se těšit z tetování, které bude vypadat krásně ještě mnoho let a opravy budou třeba až z důvodu vyblednutí, nebo když se vám přestane líbit.