V Čechách máme celý svět

O Benátkách se říká, že je to jedno z nejkrásnějších měst na světě. Co je na nich tak kouzelného? Asi každému se vybaví gondoly, které se pohupují na mělké laguně. Dnešní nejistá doba možná mnohého turistu odradí od cestování do cizích zemí. Je možné tedy zažít plavbu benátskou gondolou, aniž bychom museli putovat až do daleké Itálie? Všechno je možné. Stačí si odskočit do našeho hlavního města a navštívit společnost „Pražské Benátky“. Je pravděpodobné, že Vás nepoveze skutečný Ital, ale je jisté, že budete plout na skutečné gondole.
vranovská přehrada

o   Jedna z nich, která nese jméno „Eleanora“, je opravdovým historickým skvostem, který pochází z roku 1858.
o   Poplujete starou Prahou po řece Vltavě.Během plavby se můžete kochat krásami Pražských Benátek. Je to oblast kolem Karlova mostu.
Jestliže nastoupíte v létě, dostane se Vám i milé pozornosti v podobě chlazeného šampaňského. Ale ani v zimě nebudete ochuzeni. To se zase pro změnu a pro zahřátí podává svařené víno.
českosaské švýcarsko

Na Moravu na Jadran

Je pro Vás Praha daleko a nejste tolik nároční? Pak je příhodné navštívit Moravský Jadran. Kde se takové místo v Čechách nachází? Na Vranovské přehradě.
·        Cestou se Vám ukáže hrad Bítov nebo zřícenina hradu Cornštejna.
Pro odvážnější je připravena pramice, která brázdí vlny řeky Kamenice. Řeka Kamenice protéká národním parkem České Švýcarsko, tedy oblastí Hřenska.
·        Pod ochranu si Vás vezme skutečný převozník, který se stylově odpichuje ode dna dlouhým bidlem.
Cestou se dozvíte vše o skalách, které místy dosahují výšky až sto padesáti metrů a jsou obestřeny mnoha zajímavými pověstmi. Hezkým zpestřením je i chvíle, kdy se dva převozníci potkají. V tu chvíli vezmou do ruky harmoniku nebo trumpetu a navzájem se pozdraví písní. Dokonalou atmosféru dokreslí soutěsky, kterými budete proplouvat.