Pečujte o svoje psychické zdraví

Co si vybavíte, když slyšíte slovo zdraví? Nejspíše fyzické zdraví, tělo v kondici a něco, co vám k tomu pomůže. Vybaví se vám zdravotní prevence, pohyb a zdravá strava. Tak jako většině lidí. Jenže mnoho lidí zapomíná na to, že vedle fyzického zdraví stojí to duševní, a je možná ještě důležitější. Jistě, mít všechny končetiny a zdravé tělo je úžasné, ale mít zdravou mysl je možná ještě lepší. Ptáte se proč?

uvolněná žena

Tělo se dá do určité míry uzdravit. Naše tělo má obrovské schopnosti samoléčení, a s běžnými infekcemi, bakteriemi a úrazy si zkrátka a dobře poradí samo. Jenže naše psychika se sama uzdravit nedokáže. A bez zdravé psychiky nebudeme mít ani zdravé tělo. Ne nadarmo se říká, že veselá mysl je půl zdraví. Jak to tedy souvisí?

Bylo dokázáno, že vliv našich myšlenek na náš vnější život je obrovský. Rakovinu si člověk může doslova a do písmene uhnat sám. Způsobuje ji nejčastěji stres a strach, což jsou velmi silné faktory. V dnešní uspěchané době je stres bohužel pro řadu z nás normální, a proto je třeba pracovat na svém psychickém zdraví. Mnoho lidí se neustále zabírá tím, co nemají.

Nemám dost peněz
Nejsem dost hezký/á
Nemám nové auto
Nemám krásný velký dům
Nestíhám
Neumím to
Nezvládnu to
Nejsem dost dobrý/á

Vidíte to? Tolik negace, smutku a strachu se prostě musí někde projevit. Zkuste svoje psychické zdraví dostat do kondice, a začněte hned. Každý den se zastavte v klidu, zavřete oni a buďte rádi za to co máte.

Jsem zdravý
Mám krásnou rodinu
Svítí slunce
Mám střechu nad hlavou
Mám jídlo, vodu a teplo
Vidím
Slyším
Hýbu se

muže deprese

Lidé mají tendence zapomínat na to, co mají, a berou to jako samozřejmost. Spousta věcí, které jsou pro vás samozřejmé, ale pro mnoho dalších není. Buďte za to rádi. Dělejte to denně, několik minut. Zakažte si myslet na špatné věci. Ony sice hned nezmizí, ale váš život se bude stávat lepším a lepším. Zaujalo vás to? Výborně, pokračujte ve studiu, na YouTube najdete spoustu skvělých kanálů a videí.