Čím se řídit při nákupu žárovek h7

Barva vyzařovaného světla – zákon hovoří jasně a i sebemenší odchylky od vyhlášky jsou pokutovány. Zákon pamatuje i na povolené barevné odstíny bílého světla. V oblibě jsou dnes chladné barvy, lehce namodralé, ale modrá barva nesmí překročit určitou hranici. Přípustné je tedy pouze bílé světlo, přičemž žádný ze značkových výrobců na trh nedodává nepovolené produkty. Dávejte především pozor na velmi levné autožárovky, kde je výrobce nejistý, a jejichž příliš modrá barva navíc špatně osvětluje jízdní pruh.

světlo

Značkové nebo neznačkové – autožárovka je spotřební zboží, podobně jako např. motorový olej, ale právě na rozdíl od olejové náplně se vztah ke „značce“ u žárovek vyplatí dodržovat. Proč tomu tak je? Olej musí splňovat výkonnostní a viskozitní specifikace a všichni výrobci jsou povinni je dodržet. Zkrátka je poměrně nepodstatné, zda zakoupíte např. značkový Castrol, anebo neznačkový výrobek se shodnými parametry. U žárovek to však neplatí, řada podezřele levných zdrojů nabízí pochybnou kvalitu, někdy i s falešnou homologační značkou, kde nemáte záruku ani v životnosti, a leckdy ani v reklamačním řízení.

Životnost – ta právě souvisí s renomé na trhu mezi producenty. Např. firmy Philips, Osram, Tungsram nebo Bosch si nemohou dovolit klamat zákazníka a deklarují skutečnou životnost u všech svých produktových řad. Dokonce se výroba soustředí na několik typů žárovek h7, z nichž některé jsou optimalizovány pro dlouhodobý provoz a jiné pro vysoký světelný výkon s omezenou životností. Seriózní přístup k zákazníkům tedy očekávejte především u společností, které si své dobré jméno vybudovaly dlouhodobou a systematickou prací.

silnice

Světelný tok – opět se v tomto směru musíte opřít o vyhlášku silničního provozu a pamatovat si, že příliš vysoká intenzita nad 1500 lumen bude oslňovat protijedoucí auta, a že takové zdroje světla nejsou povolené. Optimum je mezi 1400 a 1500 lumen, naopak příliš nízký světelný tok svítí nedostatečně silně.