Ani nízké příjmy nemusí vadit

Máte nízké příjmy? Anebo máte pouze takový pocit, třeba proto, že jste byli nedávno v bance, kde vám to tvrdili? Pokud pátráte po hypotéce bez dokládání příjmů, abyste mohli získat peníze, aniž byste doložili, jaký je váš reálný měsíční rozpočet, tak bude vaše pátrání marné – hypotéku bez dokládání příjmů vám už nikdo nedá – každý věřitel je povinen ověřit, jak si na tom po finanční stránce stojíte. Ale nemusíte se bát, nebankovní společnost není banka – zde platí, že se příjmy každého žadatele posuzují individuálně. A to znamená jediné – cestu k výhodné půjčce máte volnou.

košile

Často se stává, že když se příjmy žadatelů a jejich výdaje posoudí podle skutečné situace a ne podle odhadů a univerzálních tabulek, tak vyjde najevo, že je žadatel schopný požadovaný úvěr splácet. Proto neváhejte, pokud podobný problém trápí i vás a nechte své příjmy individuálně posoudit v nebankovní společnosti, kde nebudete jen jedním bezejmenným klientem z mnoha.

Nicméně vědět byste jistě měli i to, že když chcete získat nebankovní hypotéku v nebankovní společnosti, musíte se za takový úvěr zaručit nemovitostí. Právě proto, že nebankovní společnost vychází vstříc i více rizikovým klientům, potřebuje větší záruky, že o půjčené peníze nepřijde. A právě takovou vhodnou zárukou se může stát nemovitost.

pokladna

Na tom, jakou nemovitost použijete jako záruku, vlastně ani moc nezáleží. Může to být váš dům, byt, zahrada anebo cokoli jiného, a dokonce to ani nemusí být vaše vlastní nemovitost, pokud s tím bude její skutečný vlastník souhlasit. Pokud vy sami žádnou dostatečnou záruku v podobě nemovitosti poskytnout nemůžete, stačí, když oslovíte spoluručitele, který se svým vlastním majetkem zaručí za vaši půjčku. Může to být někdo z vaší rodiny, někdo z vašich přátel anebo třeba klidně i ochotný soused – může to být prostě kdokoli, kdo vám vyjde vstříc.